​НОВИНИ ЛАБОРАТОРІЇ

Святкування 25-річчя Інституту соціальної та політичної психології

12 грудня 2019 року  відбулося святкування 25-річчя створення Інституту соціальної та політичної психології.

Привітати колектив прийшли численні друзі, колеги, партнери Інституту, науковці і практики.

Завідувач лабораторії політичної поведінки молоді Ірина Василівна Жадан отримала медаль Володимира Роменця за значні здобутки у науковій діяльності, співробітники лабораторії Світлана Іванівна Позняк, Оксана Миколаївна Скнар та Алла Олексіївна Краснякова були відзначені почесними грамотами.

ІІ Усеукраїнський конгрес із соціальної психології 

07-08 листопада 2019 року  в Інституті соціальної та політичної психології  проходив ІІ Усеукраїнський конгрес із соціальної психології, співорганізаторами якого виступили Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України, Інститут соціології НАН України, Факультет психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, Асоціація політичних психологів України, інші організації та наукові установи.

Вступним словом присутніх привітав директор інституту Микола Миколайович Слюсаревський.  З вітальним словом виступили С.Д.Максименко, Є.І.Головаха, І.В.Данилюк, Гвалія Гіоргі та Олена Молчанова.

На базі лабораторії політичної поведінки молоді та лабораторії політико-правових відносин була організована секція "Соціально-політичні виміри політико-правової дійсності", модераторами якої  виступили Віталій Миколайович Духневич та Ірина Василівна Жадан.   

Презентація книги "Несходимі терени Психеї: маршрути наукового пізнання"

21 жовтня 2019 року  в м. Києві в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського  відбулася презентація книги Миколи Миколайовича Слюсаревського "Несходимі терени Психеї: маршрути наукового пізнання": вибрані праці (2019), приуроченої до 70-літнього ювілею автора.

З вітальним словом виступили І.В.Жадан, В.О.Васютинський, О.В.Суший, І.Д.Бех, О.В.Сухомлинська та інші.     

ІІІ регіональний Форум «Молодь та громадські об’єднання»

11 – 13 жовтня 2019 року  в м. Краматорську в рамках проекту «Громадянська просвіта молоді на сході України» відбувся ІІІ регіональний Форум «Молодь та громадські об’єднання».  На форумі йшлося про громадянську активність молоді східного регіону, запровадження новітніх тенденцій реформування та модернізації регіональних, державних процесів, ролі молодіжних громадських організацій  у становленні громадянського суспільства в Україні.

Науковий співробітник лабораторії психології політичної поведінки молоді ІСПП НАПН України Краснякова А. О.  виступила з доповіддю «Молодіжні організації як ресурс розвитку громадянської компетентності молоді». Учасники Форуму обговорювали етапи розвитку та проблеми становлення молодіжних громадських організацій, форми активізації діяльності МГО, зокрема в інформаційно-комунікаційному середовищі мережі Інтернет, виклики і перспективи МГО на сході України.

Учасників Форуму привітала Беате Апельт, керівниця Представництва в Україні та Білорусі «Фонду Фрідріха Наумана за свободу», Оксана Ступак, керівниця проекту «Громадянська просвіта молоді на сході України» Олена Іванченко, голова ГО «Центр експертизи політики».   

Семінар за участі науковців університету Ліон-2

30 жовтня в лабораторії психології політичної поведінки молоді відбувся семінар за участі  наших партнерів з проекту DocHub (Erazmus+),  науковців університету Ліон-2 Дороти Даковської та Жан-Хью Шуша, присвячений методології соціально-психологічних досліджень.

Наші гості поділилися власним досвідом проведення досліджень у Франції та інших європейських країнах.  На семінарі обговорювалися також перспективи співробітництва з українськими науковцями. 

З матеріалами  семінару можна ознайомитись нижче. 

Виставка "Інноватика в сучасній освіті"

23-25 жовтня відбулася Х міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті», де були представлені праці науковців інституту. 

23 жовтня в рамках виставки відбувся семінар «Громадянська підтримка освітніх реформ: презентація психологічних ресурсів», організований ІСПП НАПН.

Діяльність у рамках проекту DocHub, що виконується

за підтримки Еразмус +

     26-29 вересня 2018р. с.н.с. Позняк С.І. взяла участь у зустрічі  менджерів проекту DocHub у м. Лімерик (Ірландія).

     Партнери проекту звітували про діяльність у 2018 році. Обговорювались питання мобільності аспірантів і співпрацю партнерів у підготовці докторів філософії. Досягнута попередня домовленість про візит колег з університету Ліон-2 з науковими доповідями та лекціями для аспірантів інституту.

       

Вийшов друком посібник "Потенціал проективних методик у формуванні політичної картини світу молоді"

Нещодавно надрукований посібник, у якому розкрито потенціал використання проективних методів для вивчення картини світу особистості, визначено можливості їх залучення для формування політичної картини світу молоді.

Автор - кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії Оксана  Скнар.

Посібник адресований практичним психологам і працівникам соціальної сфери, соціальним і політичним психологам, викладачам, аспірантам і студентам, а також фахівцям, що цікавляться можливостями застосування проективних методів у політико-психологічних дослідженнях.

Проект «Структурована співпраця в області докторських досліджень (підготовки), професійних навичок і академічного письма в регіонах України»

В рамках проекту “Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України” /DocHub/ (номер Грантової угоди – 2016–3092/001-001) співробітники лабораторії І.Жадан і С.Позняк:

  • вивчали досвід підготовки докторів філософії у Ліонському (Франція) та Вільнюському (Литва) університетах;

  • взяли участь у тренінгу «Інноваційне навчальне середовище і методи викладання» (у м. Тампере), у процесі якого ознайомились з досвідом Фінляндії щодо організації інноваційного навчального середовища і методів викладання у вищій школі та освітніх програмах для студентів PhD;

  • у складі авторського колективу розробили освітню програму «Аналітика та інтерпретація  результатів політико-психологічних досліджень» (3 ЄКТС) для підготовки докторів філософії із спеціальності «Політичні науки". 

Детальніше про проект можна дізнатися за посиланнями http://dochub.com.ua/    та на сторінці у Фейсбуці https://www.facebook.com/DocHub-1702855843350916/.

Майстер-клас Стюарта Хеллера, фахівця з невербального коучінгу

1 грудня 2017 року  відбувся майстер-клас Стюарта Хеллера "Як перемагати в умовах невизначеності. Невербальний вплив лідера". У ньому взяла участь старший науковий співробітник лабораторії О.М.Скнар, яка була вражена нестандартним баченням нестабільності, невизначеності, складності та неоднозначності.

До 25-річчя НАПН України 
Нові тенденції і явища у дитячому і молодіжному середовищі в Україні

16 листопада відбувся методологічний семінар НАПН України «Нові тенденції і явища у дитячому і молодіжному середовищі в Україні: цивілізаційний, культурологічний, інформаційний виміри». У роботі семінару взяли участь співробітники лабораторії І.В.Жадан, С.І.Позняк, І.В.Остапенко, О.М.Скнар, А.О.Краснякова. На семінарі з доповіддю виступила Ірина Василівна Жадан.

Вітаємо завідувача лабораторії Ірину Василівну Жадан

з отриманням  почесної нагороди:

ордена княгині Ольги ІІІ ступеню!
 

17 листопада відбулися загальні збори Національної академії педагогічних наук України, присвячені 25-й річниці НАПН України. Учасники зборів заслухали і обговорили доповідь президента НАПН України Василя Кременя «25 років діяльності Національної академії педагогічних наук України: здобутки і перспективи».

За вагомі досягнення в галузі української освіти, педагогіки і психології провідних учених НАПН України відзначено високими державними і галузевими нагородами. 

12-13  жовтня 2017 р. співробітники лабораторії І.В.Жадан, С.І.Позняк, О.М.Скнар, А.О.Краснякова та І.В.Остапенко взяли участь у роботі 

VIII Всеукраїнської наукової конференції  "Проблеми політичної психології та її роль у становленні громадянина української держави". 

На конференції з вітальним словом виступив Президент НАПНУ Василь Кремінь.

10 вересня 2017 р.,  старшим науковим співробітником лабораторії Скнар Оксаною був проведений майстер клас «Арт-терапія у діяльності практичного психолога»

для студентів Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, з нагоди святкування дня кафедри практичної психології.

Рухались, знайомились з тілесно-орієнтованими "вправами" і можливостями МАК, аналізували особливості взаємодії в парах, границь і можливих ресурсів... 

   Інститут соціальної та політичної психології НАПН України

оголошує набір до докторантури та аспірантури

 на 2017-2018 навчальний рік

 

Галузь знань: 05 – соціальні та поведінкові науки

Спеціальність: 053 – психологія (спеціалізації: загальна психологія, історія психології; соціальна психологія; психологія соціальної роботи; політична психологія)

Термін подання документів – з 1 червня по 15 серпня

Вступні іспити – з 17 по 22 серпня

Додаткова інформація: 

http://ispp.org.ua/index.php?inc=docs&id=6

Надрукована колективна монографія "Політична картина світу студентської молоді: психологічні проблеми формування"

Нагородження дипломами співробітників лабораторії

Третього червня 2017 р. на Вченій раді інституту було нагороджено дипломами співробітників лабораторії Жадан І.В, Позняк С.І., Скнар О.М. та Остапенко І.В. за друге місце в номінації "краща монографія" у конкурсі ІСПП за колективну монографію "Політична картина світу студентської молоді: психологічні проблеми формування". Крім того, почесні дипломи отримали співробітники Скнар О.М. за перше місце у номінації "Кращий підручник, посібник" та Позняк С.І. за друге місце у номінації "краща наукова стаття у фаховому виданні". 

Науково-практичний семінар

«Потенціал наукової підтримки участі молоді

в суспільно-політичних процесах»

Відбудеться 15 грудня 2016 р. о 16.00 на факультеті соціально-психологічних наук та управління НПУ ім.М. П. Драгоманова, м. Київ, вул. Саратовська , 20. Запрошуються всі бажаючі.

Арт-терапевтичне заняття зі студентами-психологами Київського університету імені Бориса Грінченка в рамках тижня кафедри практичної психології. "Ресурс, я тебе знаю!"

Ст.наук.співроб. лабораторії, канд. психол.н. Оксана Скнар була запрошена провести арт-терапевтичний майстер-клас з майбутніми психологами. Заняття виявилось дуже пізнавальним, корисним та цікавим.

Урочисте відкриття Восьмого міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті» та Четвертої міжнародної виставки «WorldEdu».

Відбувся  Восьмий науковий форум "Інноватика в сучасній освіті та Четверта міжнародна виставка «WorldEdu». На відкритті форуму виступив директор ІСПП НАПНУ М.М.Слюсаревський. Також на освітянській виставці була представлена наукова продукція лабораторії.

Міжнародна науково-практична конференція на тему «Трансформаційні суспільства: виклики для громадянської та політичної освіти».

 

В конференції взяли участь співробітники лабораторії психології політичної поведінки Институту соціальної та політичної психології НАПН України  Кияшко Л. О., Краснякова А.О.

У фокусі конференції були питання розвитку громадянського суспільства, демократизації України, розвитку політичної та громадянської освіти.В ході обговорення на сесіях проблем і перспектив розвитку громадянської та політичної освіти висловлювалися різні точки зору щодо шляхів  подальшого розвитку громадянськості молоді. Доповідачі представляли інституції, які протягом тривалого часу працюють у галузі як політичної та громадянської освіти, так і в галузі суспільної етики. Учасники дискусій та круглих столів намагалися сформувати спільне бачення процесів трансформації українського суспільства та окреслювали шляхи його розвитку.

 

Cвяткування 20-річчя Інституту соціальної та політичної психології НАПН України

Опубліковано 20 листопада 2014 року

 

20 жовтня 2014 року в Будинку вчителя відбулося святкування 20-річного ювілею ІСПП НАПН. Були присутні почесні гості з Міністерства освіти, провідних наукових та навчальних закладів та всі співробітники інституту.

Завідувач лабораторії Жадан Ірина Василівна отримала почесну відзнаку від Міністерства науки та освіти.

 

Семінари та майстер-класи з профілактики та подолання наслідків впливу психотравмуючих подій
3 квітня 2014 року на Всеукраїнському психологічному фестивалі «ПАРОСТОК», м. Київ, співробітниця лабораторії Сидоркіна М.Ю. провела  майстер-клас «Арт-терапевтичні методики «Мандрівка» та «Безпечне місце» в роботі з дітьми вимушених переселенців»
 

 

 

20 листопада Сидоркіна М.Ю. провела семінар «Використання арт-терапії в роботі з дітьми вимушених переселенців» для психологів навчальних закладів Печерського району м. Києва (місце проведення - Управління освіти Печерського району в м.Києві),

 

 

 

 

а 24 листопада 2014 року - семінар «Психологічні засоби відновлення» для підлітків, представників спілок учнівського самоврядування шкіл м. Києва (Будинок дитячої творчості Подільського району м. Києва)
Дати заходів

12 грудня 2019 р. 

В Інституті соціальної та політичної психології відбулося святкування 25-річчя його заснування

07-08 листопада 2019 р. 

В Інституті соціальної та політичної психології пройшов ІІ Усеукраїнський конгрес із соціальної психології 

26-27 лютого 2019 р.

26-27 лютого  відбулась 

звітна наукова конференція

до 25-річчя створення Інституту 

“Соціальна і політична психологія сьогодні: здобутки, проблеми, нові рубежі”.  

30 жовтня 2018 р.

В лабораторії психології політичної поведінки молоді відбувся семінар за участі науковців з університету Ліон-2 Дороти Даковської та Жан-Хью Шуша, присвячений методології соціально-психологічних досліджень  

23-25 жовтня 2018 р.

Відбулася Х міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті»

23 жовтня в рамках виставки відбувся семінар «Громадянська підтримка освітніх реформ: презентація психологічних ресурсів», організований ІСПП НАПН

20-21 березня 2018 р.

20-21 березня  відбулась XXIV щорічна наукова конференція ІСПП НАПН України "Соціальна і політична психологія сьогодні: здобутки, проблеми, нові рубежі".  

17листопада 2017 р.

17 листопада відбулися загальні збори Національної академії педагогічних наук України, присвячені 25-й річниці НАПН України.  

16 листопада 2017 р.

16 листопада відбувся методологічний семінар НАПН України «Нові тенденції і явища у дитячому і молодіжному середовищі в Україні: цивілізаційний, культурологічний, інформаційний виміри».  

12-13 ЖОВТНЯ 2017 р.

У Інституті соціальної та політичної психології НАПН України відбулася VIII Всеукраїнська наукова конференція "Проблеми політичної психології та її роль у становленні громадянина української держави". 

15 ГРУДНЯ 2016 р., 16:00

Науково-практичний семінар

«Потенціал наукової підтримки участі молоді

в суспільно-політичних процесах»

25 ЖОВТНЯ 2016 р., 11:00

Урочисте відкриття Восьмого міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті» та Четвертої міжнародної виставки «WorldEdu».

02 КВІТНЯ 2015 р., 10:00

Методологічний семінар НАПН України «Громадянськість української молоді: виклики, здобутки, перспективи»

19-20 БЕРЕЗНЯ 2015 р

На базі Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбулася міжнародна науково-практична конференція на тему «Трансформаційні суспільства: виклики для громадянської та політичної освіти».

3-4 БЕРЕЗНЯ 2015 Р., 10.00

ХХІ щорічна наукова конференція “Соціальна і політична психологія сьогодні: здобутки, проблеми, нові рубежі”

  • Белая иконка facebook
  • Иконка Twitter с прозрачным фоном
  • белая иконка googleplus
  • белая иконка youtube
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now